Sigurna pobjeda Stupčanice protiv Krivaje [FOTO]

Danas je na stadionu Danac u Olovu odigran derbi susret 11. kola Druge lige FBiH – Centar, a gdje je ekipa NK Stupčanica ugostila NK Krivaja i slavila pobjedu rezultatom 3:0.

Momčad Stupčanice je u ovom susretu pokazala još jedanput zašto se nalazi na čelu tabele prekinuvši niz Krivaje od osam utakmica bez poraza.

Zavidovićka ekipa je bila ravnopravan protivnik u prvih 45 minuta, međutim izostala je realizacija, a što su iskoristili domaći nogometaši koji preko Fijada Mehanovića dolaze u vodstvo u 20. minuti.

U drugom poluvremenu Krivaja nije uspjela da prati ritam domaće ekipe, uprkos izmjenama na pauzi između dva poluvremena. Emir Karčić je u 53. minuti povisio vodstvo Stupčanica, te je od tog trenutka domaći sastav imao potpunu kontrolu igre.

Svojim drugim golom na utakmici Fijad Mehanović je u 76. minuti postavio konačnih 3:0.

Ekipa Stupčanica sada ima 30 bodova i nalazi se na prvom mjestu, a u narednom kolu gostuje u Vogošći kod Unisa. Krivaja ostaje na 20 bodova i pada na petu poziciju, a narednog vikenda će ponovo gostovati kod ekipe Mošćanice.