Slovačka stigla lako do pobjede protiv reprezentacije BiH

Fudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Bratislavi od domaće selekcije Slovačke u utakmici 2. kola kvalifikacija za Euro 2024, a rezultat je bio 2:0.

Nakon pobjede u četvrtak nad Islandom (3:0) u Zenici, Zmajevi su s dosta optimizma dočekali ovaj susret, ali je bh. tim podbacio i omogućio Slovacima da dođu poprilično lako do pobjede.

Nakon jedne loše postavke bh. odbrane i zakašnjelog izlaska u blok, Slovaci su poveli u 13. minuti golom Róberta Maka.

U 40. minuti naša selekcija je ponovo izgledala naivno na terenu, a što je domaća selekcija poslije jednog bržeg napada iskoristila te preko Lukáša Haraslína stigla do vodstva od 2:0.

Drugo poluvrijeme je ponudilo nešto bolju igru bh. tima, međutim tek u nekoliko navrata su naši reprezentativci zaprijetili golu Slovačke, te promjene rezultata nije bilo.

Danas je u našoj grupi Island bio uvjerljiv sa 7:0 na gostovanju u Lihtenštajnu, a Portugal je također bio nemilosrdan u Luksemburgu ostvarivši pobjedu rezultatom 6:0.

Poslije dva kola Portugalci su jedini s dvije pobjede, Slovačka sada ima četiri boda, dok BiH i Island imaju po tri. Luksemburg je ostao na jednom bodu iz prošlog kola, dok je Lihtenštajn bez bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju u junu, a kada će reprezentacija BiH gostovati u Portugalu, a potom dočekati Luksemburg.

Slovačka: Martin Dúbravka, Peter Pekarík, Denis Vavro, Norbert Gyömber, Ondrej Duda (69′ László Bénes), Róbert Polievka (69′ Adam Zreľák), Dávid Hancko, Lukáš Haraslín (90’+2 Matúš Bero), Juraj Kucka, Róbert Mak (58′ Tomáš Suslov), Stanislav Lobotka (90’+2 Patrik Hrošovský). Klupa: Marek Rodák, Henrich Ravas, Michal Tomič, Ľubomír Šatka, Dávid Strelec, Vernon De Marco, Erik Jirka. Selektor: Francesco Calzona.

Bosna i Hercegovina: Ibrahim Šehić, Hrvoje Miličević (46′ Gojko Cimirot), Jusuf Gazibegović, Benjamin Tahirović (74′ Miroslav Stevanović), Siniša Saničanin, Rade Krunić, Smail Prevljak (63′ Edin Džeko), Anel Ahmedhodžić, Amir Hadžiahmetović (63′ Sanjin Prcić), Amar Dedić, Ermedin Demirović. Klupa: Nikola Vasilj, Kenan Pirić, Dennis Hadžikadunić, Haris Duljević, Amer Gojak, Nemanja Bilbija, Kenan Kodro, Adnan Kovačević. Selektor: Faruk Hadžibegić.