Zavidovićanin Anes Mešić uspješno istrčao polumaraton u Sarajevu

Jučer je u organizaciji udruženja “Dečki u plavom” održan treći po redu TCM Sarajevski maraton, a oko hiljadu prijavljenih takmičara je trčalo u tri discipline 5k, polumaraton i maraton.

Svoj prvi polumaraton, u dužini od 21,1 kilometra, istrčao je Zavidovićanin Anes Mešić sa vremenom 1:36.28, što predstavlja izuzetno dobro vrijeme u rekreativnom trčanju, naročito ako se doda činjenica da je riječ o njegovom prvom polumaratonu, a koji se trčao po užarenim sarajevskim ulicama.

Mešić je zauzeo 47. mjesto od ukupno 287 finišera u ovoj disciplini, a bio je 24. u muškoj konkurenciji kada je riječ o trkačima iz Bosne i Hercegovine.

Najbrži na polumaratonu je bio Đuro Borbelj s vremenom 1:08:46, a drugi je bio Ivan Dračar iz Hrvatske (1:08:56), dok je treće mjesto pripalo Denisu Firuloviću (1:15:21). U ženskoj konkurenciji prva je bila Olivera Jevtić s vremenom 1:19:05, druga je bila Katarina Pohloed (1:26:10) dok je treća bila Josephine Mintel (1:26:36).

Kada je riječ o rezultatima maratona, prvi je bio Kenijac Stenly Kipruto s vremenom 2:27:26. Drugo mjesto je pripalo Emiru Hastoru (2:42:35), a treći je bio Dejan Radanac (2:47:08). U ženskoj kategoriji Zoe Hamel je bila prva s vremenom 3:03:48. Drugo mjesto je osvojila Marija Vrajić (3:05:44), a treće Biljana Kiradjieva (3:14:06).

Jučer je trčana i memorijalna trka Osman Junuzović u dužini od 5 kilometara.