Rukometaši Maglaja u završnici slomili otpor Krivaje i stigli do minimalne pobjede

Večeras je u Gradskoj dvorani u Maglaju odigran komšijski derbi u 19. kolu BH Telecom Premijer lige BiH, a RK Maglaj je ugostio RK Krivaja. U odličnoj i do kraja neizvjesnoj utakmici slavili su domaći rezultatom 31:30 (10:11).

Gosti iz Zavidovića su bolje otvorili meč te poslije šest minuta igre vode sa 1:5, nakon čega klupa domaćih poziva time-out.

Ipak, malo po malo, domaći su podizali nivo svoje igre te se vraćaju u meč, a pet minuta prije odlaksa na odmor prvi put vode sa 10:9.

Do kraja prvog poluvremena Krivaje je uspjela vratiti prednost, te je prvih pola sata igre okončano rezultatom 10:11.

U uvodnim minutama drugog poluvremena Maglaja je u nekoliko navrata imao minimalno vodstvo, nakon čega isto preuzima Krivaja.

Sve do desetak minuta do kraja gledali smo igru gol za gol gdje nijedna ekipa nije imala više od jednog pogotka razlike, nakon čega Krivaja u 49. minuti dolazi do vodstva rezultatom 21:23.

Ipak i u narednim minutama smo ponovo vidjeli ujednačenu igru, gdje je Krivaja stizala do prednosti, a domaći tim vraćao stvari u egal.

Pet minuta do kraja rukometaši Maglaja vode sa 27:26, gosti su izjednačili, ali onda se događa presudni trenutak u utakmici. Suci su isključili dvojicu Krivajinih rukometaša, pa Maglaj s dva igrača više stiže do 29:27 i rješava pitanje pobjednika.

Rukometaši gostujućeg sastava nisu odustajali do kraja, no vremena nije više bilo, pa je tako susret okončan pobjedom rukometaša Maglaja rezultatom 31:30.

Tako se nastavila tradicija u duelima ovih rivala, obzirom da niti u jednom ligaškom meču u proteklih 10 godina nije slavila gostujuća momčad.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Edo Mehinagić sa devet golova, a pratili su ga sa po pet pogodaka Amar Kendić, Haso Čosić i Damir Kadrić.

Krivaju su u igri držali Sedžad Abdurahmanović i Faris Čolaković sa po osam golova, te Amar Amitović koji je pogodio šest puta.

Do ovog kola Krivaja je imala sedam pobjeda, dva neriješena rezultata te je večeras upisala deveti poraz u sezoni i ostaje na 16 bodova. Za Maglaj je večerašnji trijumf sedmi ove sezone, uz 11 poraza, te sada ima 14 bodova.

U narednom kolu Krivaja će ugostiti Čapljinu, a prije toga će odigrati revanš susret Kupa BiH protiv Gračanice, dok Maglaju predstoji teško gostovanje Vogošći.

RK Maglaj: Edo Mehinagić 9, Tarik Suljaković, Amar Kendić 5, Emir Bajraktarević 1, Adi Omeragić 3, Tarik Karabegović, Emir Delić, Alen Ridžal 3, Ali-Muhamed Omerović, Sifet Hajdić, Damir Kadrić 5, Rijad Halilović, Jakov Šumić, Benjamin Ćatić, Haso Čosić 5. Trener: Ermin Bajrić.

RK Krivaja: Amar Amitović 6, Bakir Hamurović, Amar Demirović, Eldar Mehić, Adin Husanović 2, Tarik Keserović, Imran Mujanović, Slavko Previšić 2, Faris Telalović, Almas Polić, Faris Čolaković 8, Malik Delić 3, Sedžad Abdurahmanović 8, Elmas Avdić 1, Danis Kovačević, Jasmin Hadžihasić. Trener: Enes Avdić.