Uvjerljiv poraz Orlovika u Prijedoru

Košarkaši KK Orlovik Nansi poraženi su sinoć od KK Prijedor – Spartak u susretu 9. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH, a domaći tim je bio uspješniji sa 104:84 (25:14; 27;16; 23:26; 29:28).

Košarkaši Prijedora, kao posljednji tim lige, susret su dočekali s imperativom pobjede kako bi zadržali šanse za opstanak, pa su pružili maksimalan otpor i zahvaljujući dobrom prvom poluvremenu stigli do pobjede.

Tok utakmice

Domaći su utakmicu poveli serijom 8:0, na što Orlovik uzvraća identičnom i vraća stvari u egal. Zatim Prijedorčani prave seriju od 9:0, a par minuta prije isteka dionice već imaju dvocifrenu prednost kod 21:11 te istu rješavaju u svoju korist sa 25:14.

Sredinom druge četvrtine Spartak pravi seriju 16:2 te dvije minute prije poluvremena vodi sa 46:22. Ovaj period igre je pripao domaćima sa 27:16, a koji su na odmor otišli s vodstvom 52:30.

U trećoj četvrtini Orlovik je bio dosta ravnopravniji rival, međutim tek toliko da drži odstojanje od oko 20 poena zaostatka. U ovoj četvrtini gostujući košarkaši su bili bolji sa 23:26, međutim domaćin je uoči posljednjih 10 minuta vodio sa 75:56.

Tokom zadnje četvrtine nije bilo neizvjesnosti. Šuteri su bili raspoloženi te je ova četvrtina pripala domaćima sa 29:28, pa je u konačnici Prijedor – Spartak upisao trijumf rezultatom 104:84.

Najbolji pojedinci susreta

Siniša Šorak je bio najefikasniji kod domaćih sa 25 poena, Nemanja Stanković je ubacio 15, a Srđan Adamović jedan poen manje. Dvocifren broj peona je imao i Bojan Lulić koji je postigao 11.

Orloviku nije bilo dovoljno ni 26 poena koje je ubacio Anes Podojak, a drugi najefikasniji kod Žepčaka je bio Edo Preldžić sa 16. Emir Preldžić je ubacio 13 poena, a Ramo Rizvić 10.

Za Prijedor – Spartak je ovo bila četvrta pobjeda u doigravanju, a deveta u sezoni, poslije koje ostaju i dalje posljednji u grupi sa 39 bodova.

Ekipa Orlovika je protiv Prijedorčana pretrpjela četvrti poraz u Ligi za opstanak, a ukupno 16. u sezoni, uprkos kojem ostaje na čelu grupe sa 44 boda, koliko ima i Leotar.

Za vikend će Žepčaci gostovati u Donjem Vakufu košarkašima Proma, dok će momčad Prijedora put Trebinja na megdan Leotaru.